InnoCampus YapLab Eğitimleri

InnoCampus YapLab Eğitimleri, üniversite öğrencilerine dijital teknolojileri Fab Lab kültürünü, ortak çalışma ve üretme süreçlerini uygulamalı eğitimler ve atölye çalışmaları ile deneyimleyerek kalıcı bir öğrenme ortamı sunmayı amaçlar.

Bu amaca ulaşmak için YapLab’da bulunan 3 boyutlu (3b) yazıcı, Arduino, CNC ve lazer kesici ekipmanlarının eğitimine temel seviyeden başlanarak, sadece ekipmanların kullanımı değil bu ekipmanlar için gerekli olabilecek tasarım ve kodlamaların yapılabileceği yazılımlarından en temel seviyeden başlanarak öğretilmesi amaçlanır. Sonrasında katılımcıların ilgi ve yeteneklerine göre seviyeler ilerletilerek uygulamalı eğitimler, birden fazla eğitimin çıktılarının birlikte kullanıldığı atölyelerle devam eder.

YapLab Eğitim ve Atölyelerinden Bazıları:

3 Boyutlu Yazıcı ve Temel 3 Boyutlu Modelleme

3 Boyutlu Modelleme

Temel Arduino Eğitimi

Arduino Uygulamaları

Lazer Kesici

CNC

Robotik

Scratch ile Temel Kodlama

Drone Yapımı

App Inventor

Girişim Hızlandırıcı Programlarımız süresince düzenlediğimiz eğitimlere kayıt olmak için Facebook sayfamızı takip edebilir ve https://yaplab.corsizio.com adresinden eğitim ve atölyelere kaydolabilirsiniz. Ayrıca eğitimlerle ilgili sorularınız ve eğitim talepleriniz için yaplab@innocampus.org  adresine mail atabilirsiniz.