Sen de InnoCampus ağına gönüllü olarak katıl, Türkiye’nin inovasyon, girişimcilik ve üreten topluluğunda yerini al, dünyadaki değişimin öncüsü ol!

Ne Hayal Ediyoruz?

İçinde bulunduğumuz kararsızlık ve çaresizlik çağının yerini, hayallerimizi gerçekleştirebileceğimiz yeni ve cesur bir çağın almasını hayal ediyor, bu değişime katkıda bulunmak istiyoruz.

Ne Amaçlıyoruz?

Girişimcilik ve inovasyon yoluyla dünyayı olumlu yönde değiştirmek isteyen insanları bir araya getirmeyi, hep birlikte içimizdeki yaratıcılığı harekete geçirmeyi amaçlıyoruz.

Neye İnanıyoruz?

Önyargılar ve egolardan arınmanın, yaşam boyu öğrenmenin, soru sormanın ve eleştirel düşünebilmenin, hayal etmenin, harekete geçmeye cesaret etmenin, işbirliğinin ve birlikte çalışmanın önemine inanıyoruz.

Nasıl İşbirliği Yapıyoruz?

İlk aşamada, InnoCampus’un gitmiş olduğu şehirlerde gönüllü topluluklar kuruyoruz. Her şehirde en az iki “InnoCampus Elçisi” seçiyoruz. Gönüllülerimiz, elçilerimizin de desteğiyle, etkinlikler düzenliyor; girişimcilik ve inovasyon ile ilgilenenleri bir araya getiriyor; InnoCampus’ü tanıtıyor, şehirlerindeki yeni fikir ve projeleri takip ederek InnoCampus’la bu projeler arasında bağ kuruyor ve yeni girişim takımlarını hızlandırıcı programlara yönlendiriyorlar. InnoCampus Gönüllüleri, girişimcilik ve teknoloji atölyelerine katılarak bilgi ve becerilerini geliştirebiliyor. Ayrıca, onlara YapLab’ımızda prototiplerini yapma imkanı sağlıyoruz. Farklı şehirdeki gönüllülerimizi bir araya getiren etkinliklerin yanı sıra staj, Hackathon ve Startup hafta sonlarında aktif olarak rol alma imkanı da mevcut.

Nasıl InnoCampus Gönüllüsü olabilirsiniz?

InnoCampus’ün vizyonu ve değerlerini benimseyen herkes gönüllümüz olabilir. Bunun için başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzda katkı verebileceğiniz alanlarından başka topluluğumuzun size destek olabileceği alan ve ihtiyaçlarınızı da belirtebilirsiniz. Başvurunuzun hemen ardından Topluluk Yöneticimiz veya yaşadığınız şehirdeki Elçilerimizden biri sizinle temas kuruyor. Bu görüşmeden sonra şehrinizdeki diğer gönüllülerimizle tanıştırıyoruz. Bundan sonrası ise sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Biz de her aşamada çalışmalarınıza destek oluyoruz.

Yaşadığın şehirde kimler var?