InnoCampus Kadın Startup Haftasonu

13 – 14 Mayıs 2017, Gaziantep

Gaziantep’te girişimci olmak isteyen tüm kadınlara temel girişimcilik eğitimi vermek, onları başarılı iş kadınlarıyla tanıştırmak ve teşvik etmek amacıyla 13-14 Mayıs tarihinde InnoCampus Kadın Startup Haftasonu etkinliği düzenlenecektir.

Etkinliğe katılabilecek tüm kadınlar farklı illerden de başvuru  yapılabilir.

Program cumartesi ve pazar günleri sabah 09:00’da başlayıp akşamüstü 18:00’de sona erecektir. Bunun dışında etkinlik sırasında InnoCampus konteynırlarında yer alan prototipleme laboratuvarı YapLab da ilgilenen herkes için açık olacaktır.

Etkinlik boyunca tüm katılımcı kadınlar, takımlar halinde mentorlar ve eğitmenlerin desteğiyle kendi girişim fikirlerini geliştirmek için çalışacaklar. Etkinlik girişimci olmak isteyen tüm kadınlara açıktır.

InnoCampus Kadın Startup Haftasonu etkinliği, InnoCampus Gaziantep Girişim Hızlandırıcı Programı kapsamında Şubat – Mayıs 2017 döneminde girişimcilik ve inovasyon eğitimleri dahilinde gerçekleşecektir.

Program:

Kayıt ve Tanışma

Tüm katılımcılar etkinlik alanına gelerek kişisel kayıtlarını yaptıracak ve katılımcılar birbirleriyle, InnoCampus Takımı, Eğitmenleri ve Mentorları ile tanışmaya başlayacaktır.

Açılış Konuşmaları

Açılış konuşmaları Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı, InnoCampus Program Yöneticisi ve Birleşmiş Milletler Göç Örgütü Kurumu Uluslararası Göç Örgütü yetkilisi tarafından yapılacaktır.

İlham Verici Konuşmalar

Başarılı iş kadınları ve girişimcileri kendi başarı hikayelerini paylaşmak, karşılaştığı zorlukları nasıl aştığını anlatmak ve katılımcı kadınlara cesaret vermek amacıyla ilham verici konuşmalar vereceklerdir.

Eğitimler
Katılımcılara, iş fikirlerini geliştirirken maliyet, talep ve pazar değerlendirmesi, sorunlar ve çözümleri gibi konularda pusula olması için Yalın Kanvas Eğitimi ve geliştirdikleri projeyi etkili bir sunuma dönüştürebilmeleri için Sunum Teknikleri Eğitimi verilecektir.

Sunum Hazırlıkları

Her eğitimden sonra katılımcılar aldıkları eğitimleri mentorların da desteğiyle kendi iş fikirlerine uygulayacaklardır. Az uyku ve bol kahve eşliğinde 44 saat sürecek maratonda, tüm katılımcılar takımlar halinde kendi iş fikirlerini etkinlik sonunda yapılacak demo sunumlarında en etkin şekilde aktarmak için çalışacaklardır.

Sunumlar

Tüm katılımcılar, etkinlik boyunca aldıkları ve eğitim ve mentorluk sonrasında, takımlar halinde kadın sorunlarına çözüm bulacakları iş fikirlerini jüri karşısında sunacaklardır

Kapanış
Etkinlik kapanışında tüm katılımcılar, eğitmenler, mentorlar, etkinlik ortakları ve InnoCampus Takımı etkinlikte deneyimlerini ve kendileri için neler aldıklarını paylaşacaklardır .

Ödüller

Jüri değerlendirmesinin ardından seçilen en iyi takım, önceki InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Programları mezunlarından oluşan en iyi takımların dahil olduğu InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Yaz Kampı’na davet edilecektir.

Etkinlik Ortakları:

Uluslararası Göç Örgütü

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Gaziantep Üniversitesi