MEŞE’NİN GÖLGESİNDE – İpek Berkant

MEŞE’NİN GÖLGESİNDE – İpek Berkant

 

Benim için InnoCampus ailesinin bir parçası olmak gerçekten büyük bir şanstı. InnoCampus’ün konteynırına adım attığımız andan itibaren çok değerli insanlardan eğitim aldık. Harika projelere sahip arkadaşlarımızla fikir alışverişinde bulunduk ve eleştirel yaklaşımın en kaliteli haline burada tanık olduk. Sabah saat 09:00’da güzeller güzeli meşe ağacının gölgesinde toplanır, geç gelenlerin harika dans şovlarını izlerdik (Ben de bir kere apaçi dansı yapmış olabilirim tabi). Tek tek ‘’ buradayım ‘’ konuşması yaptıktan sonra sporla tam anlamıyla uyanır ve yeni eğitimler için heyecanla hazırlanırdık.

Bir eğitimde de Turgut Yüksel hiç şüphesiz, bir girişimcinin cevaplaması gereken bir soruyu yöneltti bize: Varoluşunuzu nasıl tanımlarsınız? Buraya gelirken hepimizin bir hedefi, bir hayali vardı. Aslında hepimiz varoluşumuza anlam kazandırmak için bir yola baş koymuş, hedeflerimizi adım adım gerçekleştirmek için harika bir fırsat yakalamıştık. Artık Turgut Bey’in sorduğu soruyu kendime her gün soruyorum. Soruyorum ki geleceğe attığım adımlar daha sağlam olsun.

InnoCampus bize takım olmayı, paylaşmayı, seviyeli eleştirilerde bulunmayı öğretti. Fikrimize aşık olmak yerine, eksiklikleri, problemleri tespit edip nasıl çözeceğimize odaklanmamız gerektiğini öğretti. Günün sonunda ’’çıktım’’ konuşmasıyla herkes edindiği bilgileri sentezleyip geri bildirimde bulundu. Bundan oldukça verim aldım. Yorucu bir günün ardından tekrar proje odaklı çalışmalarımızı sürdürüyor, sabahlıyorduk. Ama sosyal aktivitelerden de geri kalmıyorduk. Film izliyor, gitar çalıp şarkı söylüyorduk. Hatta InnoCampus ekibinden astronom arkadaşımız Durmuş, bize astronomi ve uzay bilimleri ile ilgili sunum yaptı. InnoCampus’de bulunan teleskop ile aya baktık. Biz de çok heyecanlanıp onu soru yağmuruna tuttuk. Fakat en popüler soru ‘’Uzaylıların olduğuna inanıyor musun Durmuş?’’ oldu. Ayrıca ona yüksek sabrı için buradan teşekkür ediyorum.

InnoCampus maceramızda bize her daim yol gösteren, heyecanımıza ortak olan, problemlerimize bizimle çözüm arayıp bize harika imkanlar sunan Mehmet abiye; İlk gün heyecanımızı paylaşan, projelerimizi büyük bir ilgi ile dinleyen ve destek olan Mustafa Bey’e; Dünyanın en tatlı mentoru olan ve sunduğu fikirlerle bizi aydınlatan Özlem Hanım’a çok teşekkürler. InnoCampus’de, üç hafta  boyunca aldığım mükemmel eğitimlerin yanı sıra harika dostluklar kazandım ve harika anılar biriktirdim. InnoCampus’de girişimciliğe adım attığım için çok mutlu ve gururluyum. Dilerim ki InnoCampus ailesiyle bağımız her zaman devam eder.

İpek BERKANT

Gazi Üniversitesi  / Müzik Öğretmenliği

Yoğunlaştırılmış Girişimcilik Programı / Hello Music

Katılımcı About the author